Son Dakika

Bayraktar: Esenler kentsel dönüşümde destan yazıyor

Bayraktar: Esenler kentsel dönüşümde destan yazıyor
  Bizden daha çok çalışın da gelin iktidara, ülkeyi daha ileri götürün.’ Fakat nerede… Proje yok, sadece beden aşağı vurmak, sadece olmayan şeyleri söylemek. Bu milletin bunlara karnı tok. Bizim ülkemiz demokratikleşti. Bizim insanımız neyin en olduğunu biliyor” dedi.
  Bayraktar, Esenler Belediyesi tarafından öğrencilere, geri dönüşümden elde edilen defterlerin verildiği, kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıp, belediye tarafından yaptırılan Hasip Dinçsoy İlkokulu’nun hizmete açılışına ve ilçede bulunan 859 konutluk kentsel dönüşüm çalışmalarına startın verildiği toplu törene katıldı. Törende konuşan Bayraktar, Müslümanlığın en önemli şartının “temizlik” olduğunu ifade ederek, Müslümanların dünyada en güçlü toplum olduğu zamanlarda Avrupa’ya temizliği öğrettiğini söyledi.
  Bayraktar, Esenler halkının yaptığının şapka çıkarılacak kadar önemli bir iş olduğunu ifade ederek, şunları kaydetti: “Kağıtları evde ayrıştırın, toplayın, bunların gelirinden 2 milyon defter üretin. Pet şişe kapakları toplayıp bunlardan engelli vatandaşlarımıza araba verin. Hakikaten, bizim çevre konusunda insanımızın İslam’dan gelen o sorumluluk yapısıyla ne kadar duyarlı olduğunun, ne kadar samimi olduğunun en önemli göstergesidir.”
  BİZ BU ZOR İŞE TALİP OLDUK
  Bakan Bayraktar, ilk büyük kentsel dönüşüm adımını Eserler’de attıklarını hatırlatarak, Esenler’in kensel dönüşüm konusunda destan yazdığını ve bunun da halkın hoşgörüsü, ileri görüşlülüğü sayesinde olduğunu dile getirdi.
  Türkiye’nin bulunduğu coğrafyadan dolayı, kalkınma ve sanayileşmede Avrupa’nın gerisinden geldiği için durumunun farklı olduğunu işaret eden Bayraktar, şöyle devam etti: “Yıllarca başta İstanbul olmak üzere şehirlerimiz çok çarpık yapılaştı. Gecekondular, kaçak yapılar oluştu. Yıllarca popülist politikalarla bunlar önlenmedi. Kanunlar, şartlar bu işi önlemeye yetmedi. Böyle bir zorlukla karşı karşıyayız. Biz bu zor işe talip olduk. Böylesine Türkiye çapında bir kentsel dönüşüm seferberliği hareketi bizim iktidarımıza nasip oldu. Biz halkımıza güvendik. Biz biliyoruz ki halkımız gerçekleri, zorlukları görüyor. Bu işi içselleştirdik. Şu anda Türkiye’de 170 bin bağımsız konutu yıktık. Hiç kimsenin burnu kanadı mı? Hiç kimsenin evini istemeden yıktık mı? Muhalefet ‘rant yapacaksınız. Orayı yanndaşlarınıza peşkeş çekeceksiniz’ diyordu. Bizim kitabımızda böyle şeyler yazmaz. Biz halkımız hizmetkarıyız.”
  Programın ardından Bakan Bayraktar Esenler’de 3 ayrı bölgede gerçekleştirilecek kentsel dönüşüm yıkımını, video konferans ile başlattı. Bayraktar daha sonra açılışı yapılan okulu gezerek, öğrencilere geri dönüşümden elde edilen defterleri dağıttı.

  Kaynak:Yeni Akit Gazetesi

  Hakkında admin

  İlginizi Çekebilir

  TÜRKÜLERLE VE ŞİİRLERLE YILDIZ DAĞI ESERİ ÜZERİNE KISA BİR DEĞERLENDİRME

  Share Tweet Hasan Akar Yıldız Dağı ile ilk yayını Ankara Milli Kütüphane’de Süreli Yayınlar Bölümünde …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yıldız Beldesi * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.