Warning: Use of undefined constant DISABLE_WP_CRON - assumed 'DISABLE_WP_CRON' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/yildizbe/public_html/wp-config.php on line 4
Gül, Türklerle kucaklaştı – Yıldız Beldesi
Son Dakika

Gül, Türklerle kucaklaştı


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/yildizbe/public_html/wp-content/plugins/easy-social-share-buttons/includes/class-easy-social-share-buttons.php on line 783

Gül, Türklerle kucaklaştı
  BM 68. Genel Kurul genel görüşmeleri için New York’ta bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkevi’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Namık Tan ve New York Başkonsolosu Levent Bilgen’in de hazır bulunduğu etkinlikte konuşan Gül, önce temasları hakkında bilgi verdi. Gül, ‘’Bir hafta içinde BM’de yoğun bir diplomasi devam etti. Önce Genel Kurul’da konuşmalar yaptık, sonra birçok ikili görüşmeler yaptık’’ dedi. Cumhurbaşkanı Gül, bütün iş dünyasının, basının New York’ta olmasından istifade ederek, Türkiye’nin tezlerini ve Türkiye’yi daha çok anlatabilmek için birçok yatırımcı ve iş dünyasının temsilcileriyle de toplantı yaptıklarını bildirdi. Türkiye’nin ekonomik performansının herkesin gözünü kamaştırdığını belirten Gül, ‘’İnşallah bundan sonra da kamaştırmaya devam edecektir’’ ifadesini kullandı. Konuşmasında, bazı düşünce kuruluşlarıyla da toplantılar yaptığını dile getiren Gül, bütün bunların oldukça verimli geçtiğini kaydetti.
  DAVUTOĞLU SURİYE’DE YAŞANAN
  İNSANİ KRİZİ GÜNDEME GETİRDİ
  Öte yandan ABD’de temaslarını sürdüren Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin (BMGK) ilk kez Suriye bağlamında çıkardığı karar tasarısını birçok açıdan tatmin edici bulduklarını ancak asıl önemli boyutunun uygulama kısmı olduğunu söyledi. Birleşmiş Milletler 68. Genel Kurulu çerçevesinde New York’ta yaptığı görüşmeler hakkında bilgi veren Davutoğlu, Suriye’de insani krizi sürekli gündemde tutuklarını dile getirdi.
  Suriye’nin kimyasal silahlardan arındırılmasına ilişkin BMGK karar tasarısının önemine işaret eden Davutoğlu, “İlk defa BM Güvenlik Konseyi’nde Suriye bağlamında bağlayıcı bir karar tasarısı çıkmış oldu. Bu Suriye konusunun artık BM Güvenlik Konseyi gündemine gelen ve uluslararası barış ve güvenliği tehdit eden bir husus olduğunu teyit etmesi bakımından önemli. Bundan sonra sürekli bu konu BM gündeminde olacak ve herhangi bir olağanüstü durumda da tekrar ele alındığında bir çerçeve oluşmuş oldu” diye konuştu.

  Gül’den
  Preveze Zaferi mesajı

  ANKARA
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Türkiye’nin dünya denizlerindeki menfaatlerini koruyan, her geçen gün gücünü ve bölgesindeki etkinliğini artıran Deniz Kuvvetlerinin, görevlerini başarıyla yürüttüğünü, denizlerde Türk bayrağını gururla dalgalandırdığını bildirdi.
  Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi’nden yapılan açıklamaya göre Gül, Preveze Deniz Zaferi’nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü dolayısıyla Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Bülent Bostanoğlu’na mesaj gönderdi. Mesajında Deniz Kuvvetlerinin parlak mazisiyle her vatandaşın gurur duyduğunu kaydeden Cumhurbaşkanı Gül, şöyle devam etti:
  “1538’de Barbaros Hayrettin Paşa liderliğinde kazanılan Preveze Deniz Zaferi ile donanmamız tarihe damga vurmuştur. Bu zafer, donanmamızın gücünü gösterdiği gibi denizcilerimizin kahramanlık ve cesaretini de gözler önüne sermiştir.
  Deniz Kuvvetlerimizin harekat kabiliyeti, donanımı, nitelikli personeli ve vizyonuyla üstleneceği tüm görevleri geçmişte olduğu gibi layıkıyla yerine getireceğine inancım tamdır. Preveze Deniz Zaferi’nin yıl dönümü ve Deniz Kuvvetleri Günü’nde, şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi minnet duygularıyla anıyor, size ve şahsınızda Deniz Kuvvetlerinin tüm mensuplarına selam ve sevgilerimi iletiyorum.”

  Kaynak:Yeni Akit Gazetesi

  Hakkında admin

  İlginizi Çekebilir

  Gençlik Buluşması ve Hasbihal

  Share Tweet Yıldız Beldesi Cami Derneği öncülüğünde Sivas İl Müftüsü Remzi Pehlivan’ın katılımlarıyla düzenlenen “Gençlik …

  Bir cevap yazın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  Yıldız Beldesi * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.