Son Dakika

Yıldız Dağı’na Teleski ve Telesiyej Malzemeleri Taşınmaya Başlandı

 

yildiz-dagina-teleski-ve-telesiyej-malzemeleri-tasinmaya-baslandi
  Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde inşaat çalışmaları yoğun bir şekilde sürüyor. Geçtiğimiz günlerde Milli Savunma Bakanımız İsmet Yılmaz ve il protokolünün katılımlarıyla temeli atılan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nde;  mekanik tesislerin kurulması için gerekli olan makaralar çeşitli ülkelerden bölgeye ulaştırılmaya başlandı. Direk ve istasyon kurulumu çalışmalarında son aşamaya gelinen bölgede, çok sayıda tır sabahın erken saatlerinde yola çıkarak Yıldız Dağı’na malzeme indirmeye başladı. İlimizin kış turizmini canlandıracak olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi nin en önemli ayağını oluşturan teleski-telesiyej kurulum çalışmalarına ise önümüzdeki günlerde başlanacak. 


  İl Özel İdaresi Genel Sekreterimiz Salih Ayhan, Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin Sivas’a yapılan en önemli projelerden biri olduğunu ifade ederek “İdare olarak planlarımız dahilinde özel sektörün önünü açacak ve yatırım yapmalarını sağlayacak projeler hazırlıyoruz. İnşallah bölgede yapılan yatırımlarla, Sivas’ta hem kışın hem de yazın yapılacak sportif ve sosyal aktivitelerle turizm açısından bölgeye canlılık kazandırılacaktır.” ifadesini kullandı.

  Valimiz Zübeyir Kemelek ise Yıldız Dağı’nda devam eden çalışmaları değerlendirerek,  bölgenin yakın zamanda kış sporları açısından cazibe merkezine dönüşeceğini söyledi. Yıldız Dağı’nda enerji nakil hattı, yol ve inşaat çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Kemelek, bu çalışmalarda 3 ayrı ekipte 100 kişinin çalıştığını söyledi.

  Yıldız Dağı’nda mekanik tesislerin kurulması için ilgili firma tarafından içerisinde makara ve direklerin bulunduğu 15 adet tırın bölgeye ulaştırıldığını ifade eden Valimiz Zübeyir Kemelek, önümüzdeki günlerde de yaklaşık 80 tırın daha bölgeye malzeme getireceğini kaydetti. Hummalı bir çalışmanın bulunduğu Yıldız Dağı’nda tırlardaki direk ve makaraların vinç yardımıyla kontrollü şekilde indirildiğini aktaran Kemelek, “Sivas’ın en önemli projelerinden biri olan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi’nin ilk etabının tamamlanması için yoğun bir çaba gösteriliyor. İnşallah 2014 yılında bu bölgede kaymaya başlayacağız.” dedi.

     Hakkında admin

     İlginizi Çekebilir

     TÜRKÜLERLE VE ŞİİRLERLE YILDIZ DAĞI ESERİ ÜZERİNE KISA BİR DEĞERLENDİRME

     Share Tweet Hasan Akar Yıldız Dağı ile ilk yayını Ankara Milli Kütüphane’de Süreli Yayınlar Bölümünde …

     Bir cevap yazın

     E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

     Yıldız Beldesi * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.