Son Dakika

Yıldız Beldesi Eğitimde Çağ Atlayacak

Sivas’ın kuzeyinde, şehir merkezine 55 km mesafede bulunan Yıldız Beldesi, eğitim altyapısına yapılan hizmetlerle birlikte çağ atlayacak.

 

Yıldız Dağı’nın güney eteğinde bulunan beldeye; Sivas İl Özel İdaresi tarafından ihalesi yapılarak kazandırılan Yıldız Beldesi Çok Programlı Lisesi inşaatında son aşamaya gelindi. Bütçesinin büyük bir bölümünü de eğitim yatırımlarına ayıran Sivas İl Özel İdaresi, merkeze bağlı Yıldız Beldesine 16 derslikli lise kazandırdı.

 

Yeni derslik yapımları ile okulların bakım-onarım işlerini yürüten İl Özel İdaresi Plan Proje Yatırım ve İnşaat Müdürlüğü, Yıldız Beldesi okul inşaatının ihalesini 19.03.2015 tarihinde gerçekleştirmişti. İlgili firmayla sözleşme imzalanmasının ardından çalışmalarına başlanılan Yıldız Çok Programlı Lisesi inşaatı yüzde 95 seviyesine ulaştı. Milli Eğitim Bakanlığı bütçesinden yapılan ve yaklaşık 3. 776.000,00 TL’ye mal olan lise inşaatı 2016 yılı Ocak ayı içerisinde tamamlanacak.

 

Taşımalı sisteminin uygulandığı ve ağır kış şartlarında eğitimin zaman zaman aksadığı belde, yapımı tamamlanmak üzere olan okul sayesinde düzenli bir eğitim programına kavuşacak. Çevre köylerinde ihtiyacını karşılayacak olan okul, bölgenin eğitim seviyesinin yükselmesine de katkı sağlayacak.

 

Diğer yandan bölgeye yapılan Yıldız Dağı Kış Sporları Turizm Merkezi çalışmalarının tamamlanması ile birlikte “Sivas’ın Yıldızları Parlıyor” projesi kapsamında fiziksel, coğrafi, ekonomik, sosyal ve kültürel faktörler nedeniyle dezavantajlı durumda olan bölgedeki 250 çocuğa kayak eğitimi verilerek sosyal hayata uyumlarının sağlanması amaç edinilecek. Proje; bölgede bulunan 10 köyde seçilecek olan 7-15 yaş arasındaki çocuklara profesyonel kayak eğitimini kapsayacak.

 

Sivas İl Özel İdaresinin yatırımları ile kaderi değişen bölge, eğitimin yanı sıra sosyal etkinliklerle de tanışma fırsatı bularak, daha da gelişip büyüyecek.

Yıldız Çok Programlı Lisesi 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılında Eğitime ve Öğretime Başlamıştı.

Yıldız Çok Programlı Lisesi 2012- 2013 eğitim öğretim yılında Yıldız Belediye Başkanı Mahmut AKTAŞ’ın girişimleri ile Yıldız Belediye binasının geçici tahsisi sonucunda açılmış ve eğitim öğretime başlamıştı.

Yıldız Beldemize ve Bölgemize Hayırlı Uğurlu Olsun.

y2
  y3
   y4
    y5
     y6
      y7
       Yıldız Çok Programlı Lisesi

        Hakkında Mehmet BOZKURT

        İlginizi Çekebilir

        Yıldız Belediyesi Yeni Sosyal Tesisi ve Oteli Hizmete Başladı

        Share Tweet Yıldız Belediyesi belde girişinde atıl durumda bulunan öğretmen evini yenilenerek otel ve sosyal …

        Bir cevap yazın

        E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

        Yıldız Beldesi * Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.